po porodzie

Pierwsze dni po porodzie to wyjątkowy czas dla Waszej rodziny.
Narodziny dziecka, zwłaszcza pierwszego, to rewolucja w rodzinie.
Zmieniają się priorytety, relacje, możecie mieć poczucie, że świat stanął na głowie i potrzebujecie czasu, żeby się w tej sytuacji odnaleźć.
Po porodzie, w ciele kobiety zachodzą dynamiczne zmiany - organizm powraca do formy sprzed ciąży i jednocześnie adaptuje się do nowej sytuacji i funkcji, związanych z opieką nad dzieckiem.
Połóg trwa 6 tygodni.
W tym czasie powinnaś być pod ochroną i opieką bliskich Ci osób.
Powracanie „do normy" łączy się z różnymi dolegliwościami, które, choć normalne, mogą przysparzać Ci trochę kłopotów. Możesz czuć się również zaskoczona intensywnością przeżywanych w tym okresie emocji.
Kiedyś kobiety korzystały po porodzie z doświadczeń innych kobiet, tych, które wcześniej zostały matkami. Dzięki temu łatwiej było odnaleźć się w nowej roli.

Jeśli potrzebujesz wsparcia po porodzie, zaproś położną na wizytę patronażową.

W trakcie spotkania położna zbada dziecko:
× skontroluje wagę, kolor skóry, odruchy neurologiczne, stan kikuta pępowinowego, oceni akt karmienia, będzie czas na rozmowy o diecie, żółtaczce, szczepieniach, spacerach, pielęgnacji i innych nurtujących problemach młodej Mamy.
× u kobiety położna sprawdzi jak przebiega proces obkurczania się mięśnia macicy po porodzie oraz krwawienie połogowe, udzieli wskazówek dotyczących pielęgnacji i higieny krocza czy rany pooperacyjnej, nauczy ćwiczeń mięśni dna miednicy, opowie o profilaktyce nietrzymania moczu i powrocie do sprawności seksualnej, będzie czas na podzielenie się emocjami po porodzie, obalenie mitów i wątpliwości.

Przed wizytą spisz na kartce wszystkie wątpliwości.

Możliwość zapisania się na wizytę domową lub w gabinecie Centrum aKuku


    Poprzez Rejestrację wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z ( np. realizacją zgłoszenia). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem /am poinformowany /a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Centrum dla Kobiet aKuku Magdalena Kukulska z siedzibą: 00-131 Warszawa, ul. Grzybowska 4/110. POLITYKA PRYWATNOŚCI.
    Po wysłaniu formularza skontaktujemy się z Tobą w celu potwierdzenia dostępności miejsca i przekazania szczegółowych informacji.