po porodzie

Pierwsze dni po porodzie to wyjątkowy czas dla Waszej rodziny.
Narodziny dziecka, zwłaszcza pierwszego, to rewolucja w rodzinie.
Zmieniają się priorytety, relacje, możecie mieć poczucie, że świat stanął na głowie i potrzebujecie czasu, żeby się w tej sytuacji odnaleźć.
Po porodzie, w ciele kobiety zachodzą dynamiczne zmiany - organizm powraca do formy sprzed ciąży i jednocześnie adaptuje się do nowej sytuacji i funkcji, związanych z opieką nad dzieckiem.
Połóg trwa 6 tygodni.
W tym czasie powinnaś być pod ochroną i opieką bliskich Ci osób.
Powracanie „do normy" łączy się z różnymi dolegliwościami, które, choć normalne, mogą przysparzać Ci trochę kłopotów. Możesz czuć się również zaskoczona intensywnością przeżywanych w tym okresie emocji.
Kiedyś kobiety korzystały po porodzie z doświadczeń innych kobiet, tych, które wcześniej zostały matkami. Dzięki temu łatwiej było odnaleźć się w nowej roli.

Jeśli potrzebujesz wsparcia po porodzie, zaproś położną na wizytę patronażową.

W trakcie spotkania położna zbada dziecko:
× skontroluje wagę, kolor skóry, odruchy neurologiczne, stan kikuta pępowinowego, oceni akt karmienia, będzie czas na rozmowy o diecie, żółtaczce, szczepieniach, spacerach, pielęgnacji i innych nurtujących problemach młodej Mamy.
× u kobiety położna sprawdzi jak przebiega proces obkurczania się mięśnia macicy po porodzie oraz krwawienie połogowe, udzieli wskazówek dotyczących pielęgnacji i higieny krocza czy rany pooperacyjnej, nauczy ćwiczeń mięśni dna miednicy, opowie o profilaktyce nietrzymania moczu i powrocie do sprawności seksualnej, będzie czas na podzielenie się emocjami po porodzie, obalenie mitów i wątpliwości.

Przed wizytą spisz na kartce wszystkie wątpliwości.

Możliwość zapisania się na wizytę domową lub w gabinecie Centrum aKuku


Poprzez Rejestrację wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Centrum dla Kobiet aKuku danych zawartych w niniejszym formularzu zgłoszenia, wg przepisów ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.Ust. z 2002 r., nr 101, poz. 926 z późn. zm.) oraz zgodnie z Ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18.07.2002 r. (Dz. Ust. nr 144, poz. 1204), wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji drogą elektroniczną.
Po wysłaniu formularza skontaktujemy się z Tobą w celu potwierdzenia dostępności miejsca i przekazania szczegółowych informacji.